wtorek, 3 listopada 2015

BĄDŹMY PARYŻANKAMI // ŻYCIE JAK TEATR

Bonjour,

     są ikonami stylu, gwiazdami kina, z wykształcenia dziennikarkami ale ich życie to teatr. Ich stylem zachwyca się cały świat od setek lat. Oczy kobiet z różnych zakątków Ziemi są zwrócone w ich stronę. Mowa o Francuzkach. 

     Ostatnio na księgarnianych półkach pojawiło się wiele książek dotyczących francuskiego stylu i urody. Przerobiłam dwie z nich, ponieważ szukałam inspiracji. Te książki zawierają pewne zasady, dotyczące tego jak dbać o siebie, ale też w pewnym sensie tłumaczą zachowania kobiet właśnie na przykładzie słynnych Paryżanek.


     
     Pierwsza książka to polska wersja "How to Be Parisian Wherever You Are: Love, Style and Bad Habits". Moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla osób, które od czasu do czasu lubią przeczytać coś "lekkiego" i interesują się Francją, modą, lubią ładne zdjęcia i przejrzystą treść.      Autorka książki (Caroline de Maigret) zdradza nam sekret bycia Paryżanką, który ja niejako rozpatruję jako sekret bycia kobietą. Wydaje mi się, że Polki powinny przeczytać tę książkę i wdrażać w życie pewne zasady bycia kobietą. Wiele Polek zapomina o swojej kobiecości, traci ją w którymś momencie życia i nawet tego nie zauważa. Na ulicach można spotkać wiele zaniedbanych kobiet, przytłoczonych codziennością, które kiedyś lśniły, marzyły o podróżach, facetach i wspaniałym życiu. Być może Polki nie są wystarczająco doceniane przez mężczyzn. Znam wiele naturalnie pięknych dziewczyn, które już w nastoletnim wieku mają ogromne kompleksy. Te kompleksy ciągną się potem za nimi całe życie.


     Może czas wziąć przykład z naszych francuskich koleżanek i postawić właśnie na siebie? Nie na pracę, studia, faceta. 


      Wracając do książki. Podzielona jest na pięć większych rozdziałów. Pierwszy to refleksje ogólne na temat Paryżanek, drugi mówi o złych nawykach i życiu z nimi, trzeci mówi o pielęgnowaniu własnego stylu, czwarty jest o miłości, a piąty zawiera kilka paryskich porad. 
Caroline de Maigret


      Wybrane złote myśli

  • NIE BÓJ SIĘ ZESTARZEĆ Czy masz lat dwadzieścia, trzydzieści czy pięćdziesiąt doceń to.  Już nigdy nie będziesz mieć mniej. Każdy wiek ma swoje plusy i swoje prawa. Wykorzystaj to. 
  • ZAWSZE MIEJ ŁADNĄ I ZADBANĄ BIELIZNĘ Nawet jeśli nikt Cię w niej nie zobaczy to doda Ci ona pewności siebie przez cały dzień. To jest zabieg, który sprawdza się w stu procentach. 
  • BĄDŹ ŚWIADOMA SWOICH ZALET Weź kartkę i wypisz swoje wszystkie zalety. Nawet jeśli miałabyś stać się na godzinę największym narcyzem na świecie. Zrób taką listę, nie pokazuj jej nikomu i traktuj ją jako swoje personalne CV, które umożliwia Ci pracę z samą sobą. 
  • ZAWSZE WYGLĄDAJ PONĘTNIE I tu chciałabym się na chwilę zatrzymać. Kobieta zawsze powinna czuć się dobrze w swoim towarzystwie. Powinnyśmy być zawsze zadbane i pachnące, nie dla innych, lecz własnie dla siebie. Nawet jeśli idziesz po bułki do sklepu, jeśli idziesz z psem na spacer czy siedzisz w domu w sobotni wieczór, zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała zaraz spotkać Brada Pitta (nawet jeśli mieszkasz w Pułtusku i spotkanie GO tam graniczy z cudem). Ja postanowiłam przestać nosić wygodne leginsy z H&M poza domem, postawiłam na ładną bieliznę, mam damskie piżamki, w których sen jest o wiele przyjemniejszy, nigdy nie wychodzę z domu w brudnych włosach, brudnych i starych butach, noszę perfumy i dbam o to, żeby w torebce zawsze mieć błyszczyk i parę okularów przeciwsłonecznych. Co zyskuję? PLUS DZIESIĘĆ do pewności siebie!!! Porównaj sposób, w jakim chodzisz w starych adidasach, a jak w nowych lakierkach.

     


      ŻYCIE JAK TEATR 


     Zagraj główną rolę w swoim życiu. Paryżanki traktują swoje życie jak deski teatru. Codzienne czynności to świetne okazje do odegrana jakieś roli. Kiedy robisz rano śniadanie słuchaj francuskiej muzyki, wyobraź sobie, że jesteś gdzieś indziej. Staraj się myślami przenosić się w piękne miejsca
     
     W wolnej chwili weź ulubioną książkę, którą czytałaś już milion razy do kawiarni i zajmij jeden ze stolików. Nie czekasz na nikogo, obserwujesz przechodniów. Dla innych osób jesteś tajemnicza. Siedź tam i myśl o tym czego pragniesz w życiu. Niech kawa będzie jedynie pretekstem do tego, byś mogła jak najdłużej tam zostać. 
     Kiedy tylko zechcesz, wstań i wyjdź i zostaw po sobie tylko dobre wrażenie i zapach perfum...

Zdjęcia: moje & TumblrBrak komentarzy:

Prześlij komentarz